вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna w mgnieniu oka się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od poprawnego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów odmiana płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий